grund

Larminstallation från 1500:-

Vi erbjuder förstklassiga installationer av företagslarm fr. 1500:- med månadstjänst fr. 350:-/mån. I månadstjänsten ingår uppkoppling mot larmcentral, utryckningsberedskap från väktare i ditt närområde & materialfelsgaranti under hela perioden du är kund hos oss.

Ring oss och få kostnadsfri rådgivning!

Inbrottslarm företag

Ett larm behöver inte längre vara en dyr affär. Med vårt koncept för företagsmarknaden får du ett larmsystem installerat och uppkopplat mot larmcentral från 1500:- med månadstjänst från 350:-/mån.

LÄS MER:

Lilla företaget/Privat

Med vårt trådlösa koncept för det lilla företaget, utan larm klasskrav, samt för dig som är privatkund får du ett larmsystem installerat och uppkopplat mot larmcentral från 1500:- med månadstjänst från 350:-/mån.

LÄS MER

Brandlarm

Beroende på behov kan ett godkänt brandlarmsystem se ut på några olika sätt, från det mindre larmet som har till uppgift att snabbt utrymma lokaler, till det mer avancerade utrymningslarm med kallelsemikrofon.

LÄS MER

Kameraövervakning

Användandet av kameror för att lösa problem för företagare ökar i stor omfattning. Med dagens kameror kan vi hjälpa dig som företagare minska risken att bli utsatt för brott.

LÄS MER

Passage & Porttelefoni

Allt fler företag inser fördelarna med ett passagesystem. Fjärrstyr entrédörren till ditt företag och administrera enkelt nya eller befintliga användares behörighet på din arbetsplats genom att tilldela personalen passagebrickor.

LÄS MER

Bygglarm

Vi har ett brett utbud av bygglarmstjänster med allt från traditionella bygglarm i bodar till avancerade kameralösningar, containerlarm, flexibla spänningslarm för att motverka kabelstölder, samt utomhuslarm med integrerad kamera. LÄS MER

linus

Kalkyl/ Ägare

Linus Westman

E-mail: Linus@spiv.se

Telefon: 031 389 14 91

Emil

Projektledare/ Ägare

Emil Marberg

E-mail: Emil@spiv.se

Telefon: 031 389 14 92

Camilla

Ekonomiansvarig/ kontor

Camilla Sjögren

E-mail: Camilla.spiv.se

Telefon: 031 389 14 98

Hampus

Försäljning & Marknad

Hampus Eriksson

E-mail: Hampus@spiv.se

Telefon: 076-329 79 56

Robert

Arbetsledare

Robert Johansson

E-mail: Robert@spiv.se

Telefon: 031 389 14 93

David

Tekniker

David Höggren

E-mail: David@spiv.se

Telefon: 076 172 51 83

Martin

Tekniker

Martin Alveborg

E-mail: Martin@spiv.se

Telefon: 031 389 14 97

manfred

Tekniker

Manfred Örn Gislason

E-mail: Manfred@spiv.se

Telefon: 031 389 14 95

Jonas

Tekniker

Jonas Mellbin

E-mail: Jonas@spiv.se

Telefon: 031 389 14 96

Erik

Tekniker

Erik Martinsson

E-mail: Erik@spiv.se

Telefon: 031 389 14 99

Öppettider

MÅN-FRE  07:30-16:30
LUNCH alla dagar 11:30-12:30
LÖR - SÖN STÄNGT

Utmarksvägen 8
442 39 Kungälv